قالب کد پروژه چاپ فاکتوریل اعدادبه زبان سی پلاس پلاس

چاپ فاکتوریل اعدادبه زبان سی پلاس پلاس

فاکتوریل (به فرانسوی: Factorielle) هر عدد طبیعی در ریاضیات از حاصل‌ضرب آن عدد در تمام اعداد صحیح و مثبت (اعداد طبیعی) کوچک‌تر از آن به دست می‌آید. فاکتوریل عددی مانند n را n! می‌نویسند و «اِن فاکتوریل» می‌خوانند. همچنین طبق قرارداد، فاکتوریل صفر همیشه برابر با یک است.

فاکتوریل برای اولین بار توسط کریستین کرامپ و در سال ۱۸۰۸ معرفی شد.

در سطحی بالاتر تعریفی که برای فاکتوریل ارائه شده و می‌توان با استفاده از آن فاکتوریل را برای تمام اعداد به جز اعداد صحیح منفی محاسبه کرد به صورت زیر است:
n!=\int_{0}^{\infty} t^n e^{-t}\, dt
با این تعریف از فاکتوریل علاوه‌بر اعداد طبیعی, می‌توان فاکتوریل را برای تمام اعداد به دست آورد. نکته دیگر در مورد اعداد صحیح منفی است که مقدار فاکتوریل برای آنها به سمت بی‌نهایت میل می‌کند. محاسبه فاکتوریل به این طریق بسیار دشوار بوده و نیاز به دانش ریاضیاتی بالایی دارد اما کاربردهای بسیاری در علوم مختلف از جمله فیزیک دارد.

جالب است بدانید که : (-\frac{1}{2})!=\sqrt{\pi}

چاپ فاکتوریل اعداد به زبان سی پلاس پلاس

چاپ فاکتوریل اعداد به زبان سی پلاس پلاس

منبع

,فاکتوریل,فاکتوریل در متلب,فاکتوریل در C++,فاکتوریل C++,فاکتوریل در سی شارپ,فاکتوریل اعداد منفی,فاکتوریل در ریاضی,فاکتوریل یعنی چه,فاکتوریل عدد منفی,فاکتوریل اعداد بزرگ,برنامه فاکتوریل در متلب,تابع فاکتوریل در متلب,کد فاکتوریل در متلب,نوشتن فاکتوریل در متلب,تعریف فاکتوریل در متلب,فاکتوریل متلب,برنامه محاسبه فاکتوریل در متلب,نحوه نوشتن فاکتوریل در متلب,دستور محاسبه فاکتوریل در متلب,برنامه فاکتوریل در C++,برنامه فاکتوریل C++,تابع فاکتوریل C++,فاکتوریل بازگشتی C++,محاسبه فاکتوریل C++,فاكتوريل به زبان C++,سورس برنامه فاکتوریل C++,فاکتوریل به زبان C++,برنامه محاسبه فاکتوریل C++,برنامه فاکتوریل در سی شارپ,محاسبه فاکتوریل در سی شارپ,کد فاکتوریل در سی شارپ,تابع فاکتوریل در سی شارپ,فاکتوریل سی شارپ,فرمول فاکتوریل در سی شارپ,نوشتن برنامه فاکتوریل در سی شارپ,فاکتوریل اعداد بزرگ در سی شارپ,فاکتوریل یک عدد در سی شارپ,فاكتوريل اعداد منفي,محاسبه فاکتوریل اعداد منفی,فاکتوریل در ریاضی چیست,فاکتوریل در ریاضیات,فرمول فاکتوریل در ریاضی,مبحث فاکتوریل در ریاضی,تعریف فاکتوریل در ریاضی,فاکتوریل ریاضی,قوانین فاکتوریل در ریاضی,خواص فاکتوریل

به این پست امتیاز دهید.
حجم : 1 کیلوبایت منبع : کدستان
بازدید : 142 بار دسته بندی : پروژه سی پلاس پلاس ، خانواده سی C تاريخ : ۸ دی ۱۳۹۴ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.